color

02634437628 شنبه تا پنج شنبه ساعت 9:00 الی 21:00

گروه بندی سوالات متداول

در جواب این سوال باید ابتدا بدانیم ساز ما چیست یعنی گیتار ، پیانو ، سه تار یا .. و بعد از این مرحله باید خصوصیات آن ساز را بدانیم . به خاطر داشته باشید الزاما سازی که گران تر باشد دلیل بر خوب بودن آن ساز نیست و ما با ید سعی کنیم سازی انتخاب کنیم که صدای استانداردی داشته باشد. در مورد این مساله بهتر است با یک استاد مشورت داشته باشید و بعد ساز تهیه کنید چون زمانی طول می کشد تا شما بتوانید خصوصیات صدایی ساز خوب را بشناسید. سعی کنید از فروشگاه های معتبر ساز تهیه نمایید و حتما تاکید کنید که سازی با صدای استاندارد می خواهید.

باید گفت که هیچ یک از ساز های ایرانی یا کلاسیک بر دیگری ارجحیت ندارد در این مورد بایستی تا علاقه فرد در نظر گرفته شود و اینکه موسیقی ایرانی باید کار شود یا کلاسیک فقط و فقط به علایق خود شخص بستگی دارد. برای کودکان بهتر است تا با مشورت گرفتن از مشاورینی که در آموزشگاه موسیقی حضور دارند بهترین گزینه را انتخاب کرد. معمولا اساتید موسیقی کودک و مشاورین در آموزشگاه در این زمینه تخصص دارند و می توانند به راحتی علاقه فرد را بیابند. معمولا در پایان دوره های موسیقی کودک نیز دوره هایی برای آشنایی بیشتر کودکان با سازهای ایرانی و کلاسیک وجود دارد که اگر کودک شما این دوره را بگذراند حتما بهتر برای او می توانید تصمیم بگیرید.

در انتخاب ساز برای کودکان هم باید به جثه و هم توانایی آنان برای در دست گرفتن ساز توجه داشت. هر چند که برای برخی ساز ها سایز کوچکتر نیز طراحی شده است اما باز هم بسیاری از ساز ها برای شروع موسیقی کودکان توصیه نمی شود. اگر کودک در سنین قبل از دبستان است باید دوره ارف را بگذراند که در این دوره ها تمامی سازهایی که بکار گرفته می شوند هم از لحاظ تولید صدا و هم از لحاظ اندازه به طوری است که کودک را جذب می کند در مراحل دیگر نیز ساز بلز و همچنین فلوت ریکوردر برای کودکان در نظر گرفته می شود که همگی به لحاظ تولید صدا به آسانی قابل نواختن هستند.

مسلما در سنین پایین (کودکان و نوجوانان)، یادگیری موسیقی به شکل بهتر و دقیق تری صورت میپذیرد. البته این بدان معنا نیست که افرادی که سن آنها بالاتر است نتوانند آموزش ببینند. قطعا با برنامه ریزی و تعیین هدف، در هر سنی میتوان آموزش موسیقی را آغاز کرد و از فرایند یادگیری و اثرات مثبت آن لذت برد

عضویت در خبر نامه آموزشگاه موسیقی ماهور آدرس ایمیل شما با هیچ مجموعه ای به اشتراک گذاشته نخواهد شد